Design a site like this with WordPress.com
Fillojani

30 Vjetori i Themelimit të Shërbesës BFC M/M

Jemi të ngazëllyer që po festojmë “30 Vjetorin e Motoristëve për Krishtin” këtë vit. 30 vjet në shërbesë tek motoristët, shërbesë në familjet tona dhe në ungjillëzim në motomitinge. Një falënderim i veçant shkon për të gjithë Udhëheqësit, Anëtarët dhe Mbështetësit tanë, për lutjet tuaja, dhe për përkrahjen në vizionin dhe shërbesën që Zoti u ka besuar të gjithë anëtarëve Bikers for Christ M/M!

“Duke shërbyer me stendë shpëtimi një metër larg ferrit… që nga 1990-ta !”

SHËRBESË ZOTIT * FAMILJES * & LIRISË !

Shkroi sot Pastori Ndërkombëtar Fred Z, por dhe nismëtar i kësaj shërbese në Gusht të 1990, në Kaliforni / SHBA, aty ku ndodhet dhe dega Mëmë e kësaj shërbese ndërkombëtare. Dhe nga BFC e Shqipërisë doli Logoja zyrtare për këtë përvjetor !!!

Të falemnderit Zot që na ke thirrur të të shërbejmë me dashurinë dhe Hirin tënd të pamerituar.

Në emrin e çmuar të ZOTIT JEZUS të falemnderojmë,
Amen
!

Botuar nga drininosi

Bikers for Christ M/M Regional Elder in Albania

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: